GloriaCornesti

CUPA ROMÂNIEI FINALA JUDETEANA: GLORIA CORNEŞTI-FCM TÂRGOVIŞTE 5-3

01/06/2011 Pe stadionul din comuna Conţeşti s-a disputat finala judeţeană a Cupei României .S-au luptat pentru trofeu,F.C.M.4Târgovişte şi Gloria Corneşti .Încă din primele minute F.C.M.4Târgovişte a pus stăpânire pe joc.În minutul 3, Zgâmbău a deschis scorul pentru F.C.M.4Târgovişte.Atacurile au continuat înjumătatea adeversă dar fără izbândă.Şi cei de la Gloria Corneşti au ratat nenumărate ocazii de a stabili egalitatea pe tabela de marcaj.Prima repriză s-a încheiat în favoarea celor de la F.C.M.4Târgovişte,1-0.Repriza secundă se pare că i-a mobilizat pe cei de la Gloria Corneşti.În minutul 55 Florin Gheorghe a stabilit egalitatea ,scor 1-1.Din acest moment jocul parcă a îngheţat.Băieţii de la F.C.M.4Târgovişte nu au mai avut vlagă .Fluierul final a anunţat încă două reprize a câte 15 minute fiecare.Cu toate acestea nu s-a schimbat scorul,ambele echipe parcă au tras să se ajungă la loviturile de departajare care au făcut şi diferenţa.Fiecare echipă  a avut de executat câte cinci lovituri de la 11 metri.Prima a fost executată de Oprea care a punctat.Penescu a dat în bară ,a urmar execuţia lui Manole care a punctat.Nastasia de la F.C.M.4Târgovişte a ratat.Ilie de la Gloria a punctat .O lovitură de departajare neratată de F.C.M.4Târgovişte a fost cea executată de Săndulescu.Florin Gheorghe a ratat şi a punctat Pâtraşcu pentru F.C.M.4Târgovişte dar prea târziu,Gloria Corneşti a câştigat Cupa României.Primarul comunei Conţeşti a înmânat premiile alături de reprezentanţii A.J.F.Dâmboviţa.