Programul meciurilor de baraj pentru promovarea in Liga III

1. Microbuzul Botosani (judetul Botosani)-Stiinta Miroslava (judetul Iasi) meci organizat de AJF Suceava

2. Bucovina Fratautii Noi (judetul Suceava)-ProSomes Feldru (judetul Bistrita Nasaud) meci organizat de AJF Harghita

3. Biruinta Negresti (judetul Neamt)-FCM Husi (judetul Vaslui) meci organizat de AJF Bacau

4. CSM Moinesti (judetul Bacau) -Sporting Liesti (judetul Galati) meci organizat de AJF Vaslui

5. Energia Vulturu (judetul Vrancea)-Unirea Casimcea (judetul Tulcea) meci organizat de AJF Braila

6. CS Agigea (judetul Constanta)-Campioana Calarasiului meci organizat de AJF Ialomita
7. Victoria Traian (judetul Braila)-Rapid Fetesti(judetul Ialomita) meci organizat de AJF Buzau, se joaca pe stadionul Petrolul Berca
8. FC Chitila (Bucuresti)-Unirea Campina (judetul Prahova) meci organizat de AJF Ilfov
9. Avantul Floresti (judetul Giurgiu)-Pamimai Videle (judetul Teleornam) meci organizat de AJF Dambovita
10. Gloria Cornesti (judetul Dambovita)-Progresul Cernica (judetul Ilfov) meci organizat de AJF Prahova, se joaca pe stadionul Conpet din Ploiesti
11. SCM Pitesti (judetul Arges)-Viitorul Gradinile (judetul Olt) meci organizat de AJF Valcea, se joaca la Horezu
12. CS Apa Craiova (judetul Dolj)-Posada Perisani (judetul Valcea) meci organizat de AJF Gorj
13. Petrofac Ticleni (judetul Gorj)-Muncitorul Resita (judetul Caras Severin) meci organizat de AJF Mehedinti
14. CSM Lugoj (judetul Timis)-Pandurii Cerneti (judetul Mehedinti) meci organizat de AJF Caras Severin, se joaca la Caransebes
15. Soimii Pancota (judetul Arad)-CS Vulcan (judetul Hunedoara) meci organizat de AJF Alba, se joaca la Blaj
16. Europa Alba Iulia (judetul Alba)-Vulturii Vultureni (judetul Cluj) meci organizat de AJF Bihor
17. CSM Fagaras (judetul Brasov)-CSM VSK Miercurea Ciuc (judetul Harghita) meci organizat de AJF Covasna, se joaca la Sfantu Gheorghe
18. Lacul Ursu Mobila Sovata (judetul Mures)-Sevisul Selimbar (judetul Sibiu) meci organizat de AJF Brasov, se joaca la Brasov
19. FC Zagon (judetul Covasna)-Unirea Stalpu (judetul Buzau) meci organizat de AJF Vrancea
20. Tricolorul Alparea (judetul Bihor)-Somesul Caraseu (judetul Satu Mare) meci organizat de AJF Salaj
21. Spicul Ardusat/Primob Sighet (judetul Maramures)-Flacara Halmasd (judetul Salaj) meci organizat de AJF Satu Mare

20 iunie Gloria Cornesti-Progresul Cernica

Utchim Gaesti si Gloria Cornesti obtinand biletele pentru finala! La Cornesti, Gloria a trecut cu 6-1 de Recolta Gura Sutii, un meci care ne scuteste de alte comentarii.
Meci spectaculos la Viisoara, intre Utchim Gaesti si Bradul Moroieni! Bradul a condus cu 3-1 si 4-2, insa gaestenii au marcat in minutele 89 si 90+2 (in inferioritate numerica) si au trimis meciul in prelungiri! Era 4-4... fara teatru! In cele 30 de minute de prelungiri, Utchim a mai marcat de trei ori, scorul final fiind de 7-4!
Pentru Gloria Cornesti urmeaza meciul de baraj, de miercuri, 20 mai, ora 17.30, cu Progresul Cernica (Ilfov), partida ce se va disputa in la Boldesti (Prahova) si uram si noi succes echipei lui Nelu Radu!
Finala fazei judetene a Cupei Romaniei, Gloria Cornesti - Utchim Gaesti se va disputa sambata viitoare, pe un teren ce va fi stabilit de AJF.